Jak zdobyć obserwujących na Instagramie?

Prowadzenie konta w serwisie jakim jest Instagram wielu osobom nie przychodzi łatwo. Jak odnaleźć się wśród wielkiej ilości profili, które na pierwszy rzut oka wyglądają idealnie? Jak trudne jest zdobywanie obserwujących na Instagramie? To zadanie nie należy do najłatwiejszych,  jednak istnieje kilka sposobów na przyśpieszenie tego procesu.

Z tego artykułu dowiesz się o najważniejszych aspektach związanych z budowaniem swojego profilu oraz  społeczności wokół swojego instagramowego konta.

Wybierz konto biznesowe!

Pierwszym i jednym z najważniejszych aspektów, który pozwoli zdobyć popularność swojego profilu jest wybranie konta biznesowego zamiast prywatnego. Dzięki temu można wypełnić swoje danekontaktowe, a także obserwowaćstatystyki i tworzyć posty sponsorowane. 

Nazwa konta to Twoja wizytówka!

Następnym krokiem jest przypatrzenie się swojej nazwie konta. W przypadku, gdy będzie ona dłuższa, warto ją skrócić lub wyróżnić poprzez zapisanie każdego członu nazwy wielką literą. To także dobry moment na uzupełnienie opisu swojego profilu. Pamiętaj aby umieścić w nim wszystkie najważniejsze informacje, które masz do przekazania.

Zadbaj o pierwsze wrażenie

Jak dobrze wiemy odwiedzający nasz profil najpierw ujrzą nasze zdjęcie profilowe, opis oraz zapisane relacje. To rzeczy o które musimy zadbać w pierwszej kolejności.
Co do zdjęcia profilowego oraz okładek relacji dobrym sposobem okazują się specjalnie przygotowane do tych celów grafiki od instaContent. Można je wykorzystać zarówno jako zdjęcie profilowe jak i obrazki zapisanych relacji. Co więcej, w jednym pakiecie otrzymujemy kilka wersji kolorystycznych grafik. Głównie są to postacie o różnych kolorach włosów, odcieni skóry czy paznokci. Wśród nich możesz odnaleźć te najbardziej podobne do siebie.

Zdjęcie profilowe oraz okładki relacji to jedne z najważniejszych wizytówek na instagramie. Zapewnienie spójnych i zachęcająco wyglądających okładek jest niezbędne do tego, aby odwiedzający spędzali więcej czasu na Twoim profilu.

Content kluczem do sukcesu

Gdy przykuliśmy uwagę przyszłego obserwującego, pora zadbać o to żeby został z nami na dłużej. Dobre, przykuwające uwagę zdjęcia to podstawa. Zadbaj o ich wspólną jakość, kolorystykę i pomysł. Pomóc w tym mogą automatyczne filtry zdjęć od instaContent.
Filtry, inaczej presety to zbiory zapisanych i gotowych ustawień, które w ciągu jednego kliknięcia zmienią Twoje zdjęcia nie do poznania. Niezmiernie ważny w tym przypadku jest odpowiedni dobór presetu do zdjęcia.
Gotowe presety od platformy instaContent są dostępne od razu po zakupie. Jedyne co musimy zrobić to pobrać wybrany produkt, zainstalować darmową (mobilną) aplikację Lightroom, wgrać swoje zdjęcia i zastosować presety. Gotowe!
Do dodatkowego wsparcia przydadzą się dobrze wyselekcjonowane hashtagi.
Są one najważniejszym narzędziem w pozyskiwaniu nowych obserwujących oraz w skutecznym budowaniu zasięgu postów. Jak używać hashtagów na Instagramie przeczytasz w naszym samouczku produktowym. Wszystkie te produkty znajdziemy w zestawach od instaContent.

Updateuj ile wlezie!

Nie mniej ważna jest aktywność na koncie. Obserwujący cenią sobie, gdy na jego ulubionym profilu systematycznie są dodawane różnorakie posty, jak również relacje z Twojego życia codziennego. W tym przypadku, warto wcześniej zaplanować swoje działania na profilu, a także stosować harmonogram swoich aktywności.

Podsumowanie

Prowadzenie instagramowego profilu nie jest łatwą sprawą jednak podążając za wyżej wymienionymi wskazówkami jesteśmy w stanie osiągnąć swój cel. Mamy nadzieję, że skutecznie odpowiedzieliśmy na pytanie jak rozpocząć swoją przygodę z Instagramem oraz jak zdobyć pierwszych obserwujących.